تبلیغات
KHAKRIZ313.IR - یادداشت عباس سلیمی نمین..
KHAKRIZ313.IR
نزدیک‌ترین نقطه به دشمن . . .


ابزار و قالب وبلاگ

نظر شما در خصوص پایگاه اینترنتی خاکریز چیست؟
وصیت شهدا
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
پخش زنده حرم حدیث موضوعی
روزشمار غدیر مهدویت امام زمان (عج)
پیج رنک گوگل

"در شرایطی که مشکل اشتغال در کشور به مرز بحران رسیده است، اگر مقامات عالی ­رتبه ی اجرایی، با تهیه و توزیع پوشاک اروپایی، در مقام تخریب مزیت­های داخلی برآیند، آیا می‌­توان با این دولت، امیدی به آینده ی اقتصادی کشور داشت؟"

به گزارش خاکریز، عباس سلیمی نمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران درباره اظهارات حجت الاسلام پورمحمدی در توجیه واردات لباس آقای وزیر در  یادداشتی نوشت: این خبر برای چه کسانی آرامش بخش بود: " پورمحمدی: ادعای کشف کالای قاچاق در منزل یک وزیر صحت ندارد". وزیر دادگستری در مصاحبه با رسانه‌­ها درباره ی کشف یک محموله ی پوشاک خارجی در ویلای وزیر آموزش و پرورش در لواسانات گفت:" بر اساس اعلام گمرک، کل ارزش کالا 232 میلیون تومان بوده که 150 میلیون تومان عوارض و سود بازرگانی آن دریافت شده است و این محموله، جزءِ دقیق‌ترین و منضبط­­‌ترین محموله­‌های گمرکی است. همچنین حدود 109 میلیون تومان باقی مانده ی این محموله وارداتی بوده که در انبار نگهداری می­‌شده است"...

از احساس وظیفه ی وزیر دادگستری برای قابل هضم کردن این موضوع، آگاهی های دیگری نیز به‌­دست می‌­آید. از جمله این­که خانواده ی وزیر آموزش و پرورش نمایندگی یک شرکت پوشاک اروپایی (ایتالیا) را اخذ کرده و در خدمت توزیع تولیدات آن در ایران بوده‌­اند.

جناب پورمحمدی به عنوان وزیر وزارتخانه‌­ای که باید "داد" بگستراند، تصور می‌­کند که با اثبات این که محموله ی پوشاک خارجی کشف شده در ویلای لواسانات وزیر آموزش پرورش کاملاً مسیر قانونی واردات در گمرکات کشور را طی کرده، به "داد" دولت یازدهم رسیده و ابهام جامعه رفع و رجوع شده است. از آن­جا که باید اصل را بر صحت ادعای وزیر بگذاریم(مگر این­که بعدها به طور مستند نقض شود)، بنا را صرفاً به بررسی این وجه موضوع می­‌گذاریم که اگر برخی آقایان وزرای دولت یازدهم، در امر تقویت موقعیت کالاهای خارجی در ایران ذی نفع شده باشند، چه نتیجه ای عاید ملت خواهد شد.

عموم کارشناسان واقفند که یکی از مزیت­های تولید در ایران در زمینه پوشاک است. تولیدات داخلی ما، به دلیل عدم حمایت جدی، هم­ اکنون با برچسب­‌های برندهای معروف جهان، در بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌­شوند. حال در شرایطی که مشکل اشتغال در کشور به مرز بحران رسیده است، اگر مقامات عالی ­رتبه ی اجرایی، با تهیه و توزیع پوشاک اروپایی، در مقام تخریب مزیت­های داخلی برآیند، آیا می‌­توان با این دولت، امیدی به آینده ی اقتصادی کشور داشت؟

آیا وزیری که در لواسانات ویلا دارد، به دلیل تنگنای اقتصادی خانواده­اش را در مسیر تقویت موقعیت پوشاک خارجی در ایران سوق داده است؟ پاسخ کاملاً روشن است. دارندگان کمترین عِرق ملی، مدت­ها با ایجاد نهادهای مردمی، درصدد پیدا کردن راه­هایی برای تقویت تولیدات داخلی و تشویق به مصرف آنند. در این میان، اشتغالات این چنینی برخی از وزرا، حتی اگر هیچ گونه­ تاثیری بر روی قاچاق کالا از مناطق آزاد و مبادی رسمی گمرکی کشور نداشته باشد، آیا نشان از بی ­دغدغه بودن در قبال ملت نیست؟ اشرافیت گرایی رو به رشد، موجب شده که متأسفانه برخی سیاسیون شعارشان با عملشان فاصله ی چشمگیری پیدا کند. وزرایی که امروز شرکت­‌های متعدد دارند و حتی نمی‌­توانند زمان معمول را در وزارتخانه ی مربوطه حضور یابند، آیا در مسیر ایثار برای رشد تولیدات کشور و تقویت مزیت‌­های اقتصادی این مرز و بوم گام خواهند برداشت؟!

*تسنیمبرچسب ها : یادداشت ,  سلیمی نمین ,  وزیر دادگستری ,  دختر وزیر آموزش و پرورش , 
نوشته شده توسط : قرارگاه جهاد فرهنگی، طبقه بندی شده در :اخبار , سیاسی ,