تبلیغات
KHAKRIZ313.IR - یادداشت مهدی خدایی..
KHAKRIZ313.IR
نزدیک‌ترین نقطه به دشمن . . .


ابزار و قالب وبلاگ

نظر شما در خصوص پایگاه اینترنتی خاکریز چیست؟
وصیت شهدا
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
پخش زنده حرم حدیث موضوعی
روزشمار غدیر مهدویت امام زمان (عج)
پیج رنک گوگل

"اگر هدف از تجلیل خادمان قرآن کریم، تکریم و شناساندن آنها به عده ی بیشتری از مردم است، این کار نباید معطل بماند و اگر ما به درستی تصمیم داریم که از جایگاه رئیس جمهور محترم و برد رسانه‌ای حضور او برای تحقق این اهداف استفاده کنیم، اما به هر دلیل میسر نمی‌شود، می‌توان از حضور مراجع معظم تقلید و روسای سایر قوا و یا حتی معاون اول رئیس جمهور در این مراسم بهره برد، نه اینکه به کل مراسم را تعطیل کرد"

معاونت قرآن

به گزارش خاکریز، مهدی خدایی در یادداشتی نوشت: آخرین‌ باری که مراسم تجلیل از خادمان قرآن برگزار شد، بر می‌گردد به سال 93 و از آن پس معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بلند طبعی که از خود نشان داد، اجرای این مراسم را، در سال‌های 94 و 95 به بهانه ی عدم حضور رئیس جمهور، معطل گذاشت...

اما اردیبهشت‌ماه 96 بود که بالأخره مدیران معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن خادمان قرآن کریم اعلام کردند این مراسم در ماه مبارک رمضان امسال حتماً با حضور رئیس جمهور کشورمان برگزار خواهد شد.

بی‌تردید "اهل القرآن" گروهی از مردمند که خداوند و اولیای او، آنان را بزرگ داشته‌اند و حاکمان و دولتمردان جمهوری اسلامی نیز، در پیروی از آنها باید شرکت در مراسم تکریم خادمان قرآن را، یکی از وظایف خود بدانند. اما سؤال اینجاست که اگر به هر دلیلی این مهم میسر نشد، آیا متولیان معرفی و تکریم خادمان قرآن کریم، باید وظیفه ی خود را به بهانه ی عدم حضور یک مقام رسمی، دو سال معطل بگذارند؟

این چه تجلیلی است که در آن، قدرشناسی از تعدادی که مدال خادمی کتاب خداوند را بر سینه دارند، موکول می‌شود به حضور یک نفر در این جلسه و 2 سال به این بهانه دچار تعطیلی می‌شود؟ این رویکرد حتی با روح احترام و تجلیل به افراد عادی هم منافات دارد، چه رسد به خادمان عالی رتبه ی قرآن کریم که پیامبر فرمود: "اهل القرآن، اهل الله و خاصته". 

هستند سایر دستگاه‌های قرآنی کشور که سالانه مراسم‌های معظمی همچون افتتاحیه و اختتامیه ی مسابقات سراسری و بین‌المللی قرآن کریم و یا تکریم چهره‌های قرآنی را، در دستور کار دارند و اتفاقاً هر ساله هم از رئیس جمهور و یا سایر روسای محترم قوا دعوت به عمل می‌آورند که بعضاً به هر دلیلی مورد اجابت هم واقع نمی‌شود، اما این عدم حضورها، هیچگاه سبب تعطیلی این مراسم‌ها نشده است.

اگر هدف از تجلیل خادمان قرآن کریم، تکریم و شناساندن آنها به عده ی بیشتری از مردم است، این کار نباید معطل بماند و اگر ما به درستی تصمیم داریم که از جایگاه رئیس جمهور محترم و برد رسانه‌ای حضور او برای تحقق این اهداف استفاده کنیم، اما به هر دلیل میسر نمی‌شود، می‌توان از حضور مراجع معظم تقلید و روسای سایر قوا و یا حتی معاون اول رئیس جمهور در این مراسم بهره برد، نه اینکه به کل مراسم را تعطیل کرد و در این صورت باید در اهداف اولیه ی برگزارکنندگان این مراسم شک کرد. از این نمونه‌ها متأسفانه در سایر امور جاری در معاونت قرآن و عترت ارشاد هم می‌توان یافت که سبب ایجاد شک در اهداف متولیان امور در این مرکز قرآنی شده است.

وقتی که تجلیل از عده‌ای خدمتگزار به قرآن و یا عرضه ی محصولات فاخر قرآنی، منوط به حضور، رونمایی و تقریظ توسط مقامات عالی رتبه ی کشور می‌شود، این شک برانگیخته می‌شود که گویا معاونت قرآن و عترت ارشاد، بیش از اینکه به فکر انتقال پیام و محصولات قرآنی به مردم باشد، در اندیشه ی برجسته‌سازی و یا خدای ناکرده تجاری سازی آنهاست.

به عنوان مثال، اکنون یک سال از ضبط دوره ی کامل ترتیل قرآن "حنانه خلفی"، "دختر نونهال حافظ کل قرآن کریم" توسط این معاونت می‌گذرد و با وجود اینکه محصول صوتی این اثر سال گذشته آماده بود، عرضه ی آن منوط به تقدیم اثر از طرف وزیر ارشاد به رهبر معظم انقلاب شده که گویا تاکنون نیز محقق و یا حداقل خبری از آن منتشر نشده است، تا جایی که عدم عرضه ی این محصول فرهنگی، داد خانواده ی خلفی را هم در آورده است.

*تسنیمبرچسب ها : خادمان قرآنی ,  معاونت قرآن و عترت ارشاد ,  یادداشت ,  مهدی خدایی , 
نوشته شده توسط : قرارگاه جهاد فرهنگی، طبقه بندی شده در :فرهنگی ,