تبلیغات
KHAKRIZ313.IR - دیدار امام خامنه‌ای(حفظه الله) با جمعی از شاعران و اهالی فرهنگ و ادب..
KHAKRIZ313.IR
نزدیک‌ترین نقطه به دشمن . . .


ابزار و قالب وبلاگ

نظر شما در خصوص پایگاه اینترنتی خاکریز چیست؟
وصیت شهدا
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
پخش زنده حرم حدیث موضوعی
روزشمار غدیر مهدویت امام زمان (عج)
پیج رنک گوگل

"امروز مواردی همچون رقص شمشیر "جاهلیت مدرن" در کنار "جاهلیت قبیلگی" یا قرار گرفتن دولتی همچون عربستان سعودی در کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل، مسائلی است که به‌جدّ، جای هجو دارند"

به گزارش خاکریز، در شام میلاد کریم اهل‌‌بیت(علیهم السلام) "حضرت امام حسن مجتبی(علیه‌السلام)" جمعی از اهالی فرهنگ، استادان شعر و ادب فارسی و شاعران جوان و پیشکسوت کشور و تعدادی از شاعران کشورهای هندوستان، افغانستان و ترکیه، با حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای(حفظه الله) رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند...

امام خامنه‌ای(حفظه الله) در این دیدار، با ابراز خرسندی از حرکت روبه‌رشد و پیش‌رونده‌ی شعر کشور، شعر را یک "ثروت ملی" خواندند و افزودند: از اول انقلاب، تلاش‌هایی برای جهت دادن به شعر در مسیر اهدافی غیر از اهداف انقلاب وجود داشت و این تلاش‌ها همچنان وجود دارد.

امام خامنه‌ای(حفظه الله)، جریان غالب شعر در دوره‌ی پیش از انقلاب اسلامی را، در خدمت مفاهیمی غیر از "آگاهی و بیداری ملی" دانستند و گفتند: در محیط ادبی آن ‌روز، اغلب افرادی که مدعی نوگرایی و نواندیشی بودند، هیچ خدمتی به پیشرفت کشور و تجدد واقعی و صحیح نمی‌کردند. ایشان، پیروزی انقلاب اسلامی را، آغاز دوران جدیدِ شعری و ورود جوانان و شاعران با انگیزه به سرودن "شعر بصیرت‌افزا و در خدمت اهداف کشور" دانستند و افزودند: دایره‌ی این نوع شاعران روزبه‌روز گسترده‌تر شد و امروز خوشبختانه، غلبه با اشعار منطبق با اهداف مذهبی و انقلابی، رو به رشد و پیشرفت است.

امام خامنه‌ای(حفظه الله) "توقف و تصور رسیدن به ایستگاه آخر" را، همچون سمّی مهلک برای شاعران خواندند و خاطرنشان کردند: درخت شعر کشور، استعداد و ظرفیت بسیار بیشتری برای شکوفایی و بالندگی دارد و باید در "مضمون‌یابی، پیشرفت الفاظ و انتقال مفاهیم روز" تلاش و دقت بیشتری شود.

امام خامنه‌ای(حفظه الله) با اشاره به ضعف موجود در گزارش حوادث کشور و احوال شخصیت‌های ملی، ایرانی‌ها را در این خصوص دچار تنبلی و کوتاهی دانستند و گفتند: امام بزرگوار ما، شخصیتی درجه یک است که دوست و دشمن به عظمت او اعتراف دارند، اما تاکنون چند کتاب درباره‌ی این شخصیت عظیم نوشته شده است؟ ایشان، حوادث سوریه و مدافعان حرم و قضایای مهم عراق را درخور سرودن صدها و هزاران شعر دانستند و افزودند: بسیاری از مردم، از اینکه آمریکایی‌ها در عراق چه هدفی داشتند و چگونه سرشان به سنگ خورد اطلاع ندارند، اما این قضیه، بسیار مهم و نیازمند تبیین است که چگونه "عراقِ صدّام" به "عراقِ شهید حکیم" تبدیل شد؟

امام خامنه‌ای(حفظه الله) شاعران را به "منظومه‌سازی" از موضوعات و همچنین سرودن در رشته‌ی "هجو" از برخی مسائل عجیب دنیای امروز  توصیه کردند و گفتند: پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) به یکی از شاعران از صحابه‌ی خود دستور دادند که مشرکان را هجو کند و امروز نیز مواردی همچون رقص شمشیر "جاهلیت مدرن" در کنار "جاهلیت قبیلگی" یا قرار گرفتن دولتی همچون عربستان سعودی در کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل، مسائلی است که به‌جدّ، جای هجو دارند.

در این دیدار، ۳۰ نفر از شاعران، اشعار خود را در حضور امام خامنه‌ای(حفظه الله) قرائت کردند. همچنین شاعران، نماز مغرب و عشا را به امامت ایشان اقامه و روزه‌ی خود را همراه با معظم له افطار کردند.

*پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای(حفظه الله)برچسب ها : دیدار ,  امام خامنه ای ,  شعرا و اهالی فرهنگ , 
نوشته شده توسط : قرارگاه جهاد فرهنگی، طبقه بندی شده در :امام خامنه ای ,