تبلیغات
KHAKRIZ313.IR - امام خامنه‌ای(حفظه الله) در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام..
KHAKRIZ313.IR
نزدیک‌ترین نقطه به دشمن . . .


ابزار و قالب وبلاگ

نظر شما در خصوص پایگاه اینترنتی خاکریز چیست؟
وصیت شهدا
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
پخش زنده حرم حدیث موضوعی
روزشمار غدیر مهدویت امام زمان (عج)
پیج رنک گوگل

"نباید با تقسیم کردن مردم، کار بزرگ ملت در انتخابات را خراب کرد، دشمن درحال استفاده از خلأهایی در برجام است که بعلت اعتماد به طرف مقابل باقی ماند، آمریکا با اصل جمهوری اسلامی و استقلال کشور مخالف است پس با آن نمی‌توان کنار آمد"

به گزارش خاکریز، حضرت آیت الله امام خامنه‌ای(حفظه الله) رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر دیروز (دوشنبه) در دیدار سران قوا، مسئولان و کارگزاران نظام و جمعی از مدیران کشور، اعتماد همه ی رأی دهندگان به صندوق انتخابات نظام اسلامی را، مهمترین واقعیت انتخابات ۲۹ اردیبهشت خواندند و با تأکید بر ضرورت ایجاد فضایی جدید از همکاری و کار و تلاش برای پیشرفت ایران و اعتلای نظام افزودند: برای اداره ی درست کشور و مدیریت فرصتها و تهدیدها، باید ضمن استفاده از تجربیات "که مهمترین آنها وحدت ملی و اعتماد نکردن به آمریکاست" به ملاکهای درست تصمیم گیری اتکا کرد که اصلی ترین این ملاکها "تأمین منافع ملیِ حقیقی" یعنی منافعی است که با هویت ملی و انقلابی ملت در تعارض نباشد...

امام خامنه‌ای(حفظه الله) در ابتدای سخنان خود، ماه مبارک رمضان را فرصتی طلایی و مغتنم برای "تضرع به درگاه خداوند متعال" و "نورانی کردن دلها" خواندند و خاطرنشان کردند: دستیابی به اهداف و خواسته‌های والا، در گرو ارتباط با خداوند و تلاش صادقانه و مؤمنانه است و اگر جامعه ی اسلامی و انقلابی، از ذکر و تضرع به درگاه پروردگار غافل شود، ضربه خواهد خورد. ایشان سپس در نگاهی به مسائل روز، درخصوص "انتخابات ۲۹ اردیبهشت" گفتند: انتخابات کار بزرگی بود و قدرت انقلاب و عمق نفوذ نظام اسلامی را در دلهای مردم نشان داد، اگر چه رسانه‌های جهانی در تبلیغات پر حجم خود، هیچ اشاره‌ای به این مسئله مهم نمی‌کنند. معظم له،  کار با ارزش همه ی مشارکت‌کنندگان در انتخابات را "ابراز اعتماد به نظام اسلامی" خواندند و افزودند: کار مشترک مردم، فارغ از اینکه به چه کسی رأی دادند، این بود که به صندوق رأیِ جمهوری اسلامی و به حرکت عظیم مقرر شده در قانون اساسی یعنی انتخابات "اعتماد" کردند.

امام خامنه‌ای(حفظه الله) با انتقاد از برخی افراد که با تفسیرهای غلط به دنبال تقسیم کردن مردم هستند، افزودند: نباید با بگومگوها و تقسیم کردن مردم، کار بزرگ ملت در انتخابات را خراب و ضایع کرد. ایشان با اشاره به اقدامات وقیحانه ی امریکایی‌ها بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایران در افزایش تحریم‌ها و کوبیدنِ بیش از پیش بر طبل دشمنی، افزودند: در مقابل این دشمنی‌ها، باید فضای جدیدی از همکاری، کار و تلاش برای رسیدن به هدف مشترک یعنی "پیشرفت کشور و اعتلای جمهوری اسلامی" ایجاد کرد و همه در آن فضا، سهیم و شریک شوند.

امام خامنه‌ای(حفظه الله) لازمه تحقق اهداف و به زانو درآوردن دشمن را "تلاش و ایستادگی" خواندند و گفتند: همه  باید به مسئولین کشور کمک کنند و مسئولین نیز باید با رعایت حال مردم، در بخشهای مختلف با یکدیگر همکاری کنند. ایشان تأکید کردند: مشی همیشگی بنده این بوده و هست که از همه ی دولتهایی که بر سر کارند، حمایت می‌کنم و بعد از این نیز همین‌گونه خواهد بود.

امام خامنه‌ای(حفظه الله) سپس با ورود به بحث اصلی خود یعنی چگونگی مدیریت صحیح کشور و تشخیص راه از بیراهه، گفتند: اداره ی صحیح کشور، در وهله ی اول نیازمند مشخص شدن "ملاک‌های تصمیم سازی و تصمیم گیری" و در مرحله ی بعد، نیازمند "استفاده از تجربه های ۳۸ سال گذشته" است. ایشان در تبیین ملاک های تصمیم گیری صحیح، به "منافع ملی" به عنوان ملاک اصلی اشاره کردند و افزودند: البته منافع ملی، آن زمانی واقعاً منافع ملی است که با "هویت ملی و انقلابی ملت ایران" در تعارض نباشد. معظم له خاطرنشان کردند: منافع ملی باید با هویت ملی تطبیق داده شود، نه اینکه هویت ملی تابعی از موضوعاتی تحت عنوان منافع ملی قرار گیرد، زیرا در واقع آن موارد "منافع تخیلی" است نه منافع ملی.

امام خامنه‌ای(حفظه الله) در ادامه، به بیان معنای هویت ملی پرداختند و افزودند: هویت ملی ایران، براساس سه عنصر "مسلمان بودن، انقلابی بودن و عمق تاریخی" شکل می گیرد و در تعریف هویت ملی، حتماً باید این سه عنصر مد نظر قرار گیرند. ایشان گفتند: مسئولان کشور "اعم از دولت محترم، قوه ی قضاییه، قوه ی مقننه و همه ی کسانی که تصمیم های کلان می گیرند" باید از هر تصمیمی که شائبه ی بیگانه بودن با اسلام، انقلاب و تاریخ ملت ایران و یا ضدیت با آنها را داشته باشد، پرهیز کنند.

امام خامنه‌ای(حفظه الله) با تأکید بر اینکه تعریف ارائه شده از منافع ملی، به معنای نادیده گرفتن پیشرفتهای بشری و محروم کردن خود از این پیشرفتها نیست، افزودند: متأسفانه این روزها، تأویل برخی سخنانی که مسئولان بیان می کنند، بصورت وسیع، رایج شده است و نباید تعریف منافع ملی در چارچوب هویت اسلامی، انقلابی و تاریخی، به معنای بسته شدن راه استفاده از پیشرفتهای بشری، تأویل شود. ایشان یک نکته ی مهم را در خصوص منافع ملی متذکر شدند و تأکید کردند: منافع ملی ما نباید تحت تحمیل خارجی قرار گیرد. معظم له با تأکید بر اینکه قدرتهای استکباری برای تحمیل خواسته های خود، شیوه های مختلفی بکار می گیرند، افزودند: یکی از این شیوه ها، تأمین منافع مستکبران تحت عنوان "هنجارهای بین المللی" است تا از این راه، کشورهای مستقل و ظلم ستیز را به هنجارشکنی متهم کنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: اخیراً امریکایی‌ها در سخنان خود درباره ی ایران، تحت عنوان هنجارهای بین المللی، موضوع "بی ثبات سازی منطقه" را مطرح می کنند که در پاسخ آنها باید گفت: اولاً، این منطقه چه ارتباطی به شما دارد و ثانیاً، عامل بی ثباتی منطقه، شما و عمّالتان هستید. ایشان با اشاره به نقش امریکایی‌ها در ایجاد گروهک داعش و حمایت‌های نظامی و تدارکاتی از این گروهک، خاطرنشان کردند: ادعای تشکیل ائتلاف بر ضد داعش یک دروغ است، البته امریکایی‌ها با "داعشِ کنترل‌نشده" مخالفند، اما اگر کسی بخواهد واقعاً داعش را نابود کند، با او مقابله می کنند.
امام خامنه‌ای(حفظه الله) اتهام اخیر رئیس جمهور امریکا به ایران مبنی بر حمایت از تروریسم و نیز اتهام های حقوق بشری امریکایی‌ها را، در چارچوب شیوه ی هنجارتراشی برای تأمین منافع مستکبران برشمردند و خاطرنشان کردند: اینکه امریکایی‌ها، در کنار حکام قرون وسطایی و قبیله ای سعودی، از حقوق بشر سخن می گویند و در جایی که بویی از دموکراسی نبرده، به جمهوری اسلامی که مظهر مردم سالاری است، تهمت می زنند، واقعاً مضحک است و به عنوان یک لکه ی ننگ تاریخی بر پیشانی آنها خواهد ماند. معظم له، در بخش بعدی سخنانشان، به تبیین چگونگی استفاده از تجربه ها در اداره ی صحیح کشور و مدیریت فرصتها و تهدیدها پرداختند. ایشان با اشاره به "تأثیر تعیین کننده ی انسجام و وحدت ملی" در موفقیتهای ۴ دهه ی اخیر افزودند: باید از این تجربه ی موفق در اداره کشور استفاده کرد، البته وحدت، منافاتی با اعلام مخالفت با سیاستهای دستگاهها ندارد، اما نباید در زمینه ی مسائل کلان در کشور کشمکش و بگومگو باشد.

امام خامنه‌ای(حفظه الله) "دو قطبی شدن کشور" و "دو دستگی مردم" را تجربه ای خطرناک دانستند و افزودند: در سال ۵۹، رئیس جمهور وقت، جامعه را دو قطبی و مردم را به دو دسته ی مخالف و موافق تقسیم کرد که نباید این تجربه تکرار شود. رهبر معظم انقلاب اسلامی "فاصله گذاری واضح با دشمن" را زمینه‌ساز وحدت ملی دانستند و افزودند: مسئولان باید با دشمن خارجی و عوامل داخلی او فاصله گذاری جدی کنند. ایشان با یادآوری تجربه ی تلخ حوادث سال ۸۸ گفتند: در آن حوادث، عده ای در خیابانها به صراحت علیه اساس انقلاب و باورهای دینی شعار دادند و چون با آنها مرزبندی و فاصله گذاری نشد مشکلات ادامه یافت. "تکیه بر ظرفیتهای داخلی و اولویت دادن به تولید ملی" نکته دیگری بود که ایشان در بحث اداره ی صحیح کشور بر آن انگشت گذاشتند. معظم له افزودند: کشور دارای نیروی انسانی جوان و بسیار خوب و کارآمد است که ظرفیت خود را در پیشرفتهای علمی، از جمله مسئله ی انرژی هسته ای نشان داده است و باید از تجربه ی مفید استفاده از جوانان برای پیشبرد بخشهای دیگر کشور نیز استفاده کرد.

امام خامنه‌ای(حفظه الله) "اعتماد نکردن به دشمن" را از دیگر تجربه های اساسی و جدی خواندند که باید در مدیریت کشور به آن توجه کامل شود. ایشان افزودند: می توانستیم به دشمن اعتماد نکنیم، اما در جاهایی به علتهایی مثلاً برای گرفتن بهانه از دست آمریکایی ها کوتاه آمدیم که البته بهانه گرفته نشد و ضربه هم خوردیم.

امام خامنه‌ای(حفظه الله) به مسئولان تأکید کردند: هر جا عرصه ی کار با بیگانگان است،  باید با دقت، وسواس و احتیاط کامل وارد شد و در لحن و بیان هم بگونه ای سخن گفت که اعتماد به دشمن در آن احساس نشود، زیرا هم در داخل و هم نزد بیگانگان تأثیر منفی خواهد داشت. ایشان با اشاره به قضیه ی "برجام" گفتند: به مسئولانی که پیگیر این مسئله بودند اعتماد داشتیم و داریم، چرا که آنها را خودی و مؤمن می دانیم، اما در همین ماجرا، در مواردی، به علت اعتماد به حرف طرف مقابل، از مسائلی صرف نظر کردیم، یا اهتمام لازم را به خرج ندادیم که در نتیجه خلاهایی باقی ماند که دشمن در حال استفاده از آنهاست. معظم له، به نامه ی آقای ظریف به مسئولان اروپایی درباره ی موارد نقض برجام به ‌دست امریکایی ها اشاره کردند و افزودند: وزیر امور خارجه که مخالف مذاکرات نیست، اما چون انسانِ "متدین، با وجدان و دارای احساس مسئولیت" است، در این نامه، موارد مختلف "نقض روح و جسم برجام" را تشریح کرده است.

امام خامنه‌ای(حفظه الله) "هیأت نظارت بر برجام" را به دقت و اجرای کامل وظایف خود فراخواندند و افزودند: در پذیرش برجام، شرایط صریحی را بصورت مکتوب مشخص کرده ایم که هیأت نظارت بر برجام باید مراقبت کند تا این شرایط به دقت رعایت شود. ایشان تأکید کردند: وقتی دشمن با وقاحت در مقابل شما ایستاده است، هر نوع کوتاهیِ شما را حمل بر ضعف و ناچاری می کند و گستاخ تر می شود، بنابراین باید کاملاً مراقب بود. "تقویت اقتدار نظامی و امنیتی" نکته ی دیگری بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی در ترسیم بایدها و نبایدهای "اداره ی صحیح کشور و مدیریت فرصتها و تهدیدها" مورد تأکید قرار دارند. ایشان افزودند: بدیهی است که امریکا برای حذف عناصر اقتدار ایران، از سپاه و نیروی قدس بدش بیاید و شرط و شروط بگذارد که مثلاً سپاه نباشد، بسیج دخالت نکند، در مسائل منطقه‌ای اینطور رفتار کنید و امثال این حرفها، اما همه ی مسئولان باید برعکس دشمن، عناصر اقتدار و عزت ایران یعنی نیروهای مسلح، سپاه، بسیج و همه ی عناصر مؤمن و انقلابی را تقویت کنند.

امام خامنه‌ای(حفظه الله) در ادامه ی سخنانشان به بیان چند نکته مهم و تأثیرگذار اقتصادی، در اداره ی صحیح کشور پرداختند. ایشان خاطرنشان کردند: رئیس جمهور محترم در سخنانشان مواردی را گفتند که "باید بشود" اما مخاطب و مجریِ عمده ی این موارد، خود ایشان و تیم کاریِ دولت هستند. معظم له، با اشاره به تأثیر جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در اداره ی اقتصادی کشور "رسیدگی حقیقی به روستاها، از جمله ایجاد صنایع روستایی" را حلّال برخی مشکلات از جمله حاشیه نشینی و مفاسد ناشی از آن خواندند و گفتند: ایجاد امکاناتِ رفت و آمد و انتقال راحت محصولات روستاها برای روستاییان، بسیار مهم است. "مدیریت صحیح واردات، از جمله جلوگیری شدید از وارداتِ محصولاتی که به تولید مشابه داخلی ضربه می زند"، "استفاده ی مردم از محصولات داخلی به عنوان زمینه ی لازم برای ارتقای کیفیت این محصولات"، "مقابله با قاچاق"، "اجرای صحیح و شایسته اصل ۴۴" و مسئله ی "امنیت سرمایه گذاری" از دیگر نکاتی بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی در این بخش از سخنانشان به آنها اشاره کردند. ایشان در جمع بندی مطالب اقتصادی سخنانشان گفتند: ما مسئولان در این چند سال، درباره ی مسائل اقتصادی خیلی حرف زده ایم، اما اکنون باید وارد عمل شد، به همین علت "ارائه ی نقشه ی راه روشن و جامع" از اولین کارهایی است که دولت باید انجام دهد.

امام خامنه‌ای(حفظه الله) "فضای مجازی" را از دیگر مسائل مهم و تأثیر گذار در اداره صحیح کشور خواندند. رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کردند: بهمنی از مسائل ضد ارزشی و مخالف منافع ملی، مطالب درست و نارست، اطلاعات غلط یا صحیح و حتی شبه اطلاعات، بر ذهن جامعه فرود می آید که باید این فضا کنترل شود، اما نباید ملت را از فضای مجازی محروم کرد. ایشان با انتقاد از کوتاهی ها در زمینه ی ایجاد شبکه ی ملی اطلاعات افزودند: شماری از کشورها، با ایجاد شبکه ی ملی اطلاعات، ضمن رعایت خطوط قرمز خود و کنترل صحیح فضای مجازی، از اینترنت برای تأمین منافعشان بهره گرفته اند.
امام خامنه‌ای(حفظه الله) افزودند: باید همه ی مردم بتوانند از منافع فضای مجازی استفاده کنند و در زمینه هایی که به ضرر کشور، افکار عمومی و به ویژه جوانان نیست، سرعت اینترنت افزایش یابد و هر کار لازم دیگر نیز انجام شود. مسئله ی "آمریکا" آخرین موضوعی بود که ایشان به آن پرداختند و افزودند: بسیاری از مسائل با امریکا، اساساً قابل حل نیست، زیرا مشکل امریکا با ما ناشی از مسائلی همچون انرژی هسته‌ای و حقوق بشر نیست، بلکه مشکل آنها با اصل جمهوری اسلامی است.

امام خامنه‌ای(حفظه الله) سر کار آمدن نظام اسلامی در منطقه‌ای مهم و در سرزمینی ثروتمند همچون ایران و در پیش گرفتن سیاستهای مستقل را، عامل اصلی دشمنی امریکایی‌ها با جمهوری اسلامی دانستند و گفتند: آنها با اصل استقلال کشور مخالفند و حتی اگر حکومتی در کشور بر سر کار بود که دینی و انقلابی نبود، اما مستقل بود، مخالفت‌ها و معارضه‌هایی با آن وجود داشت. ایشان، با اشاره به منابع و امکانات فراوان ایرانِ اسلامی گفتند: قدرتهایی که کارشان دست‌اندازی در کشورهاست، حاضر نیستند از چنین لقمه‌ای بگذرند، اما انقلاب اسلامی نمی‌گذارد این لقمه از گلوی آنها پایین برود.

امام خامنه‌ای(حفظه الله) مسائلی همچون "حقوق بشر، تررویسم و ادعای ایجاد بی‌ثباتی از سوی ایران در منطقه" را، بهانه‌های امریکا علیه نظام اسلامی دانستند و خاطرنشان کردند: امریکا، خود تروریست و تروریست‌پرور و حامی رژیمی همچون رژیم صهیونیستی است که مغزِ تروریسم است و از روز اول با ترور و ظلم بوجود آمده است، بنابراین، با امریکا نمی‌توان کنار آمد. ایشان در همین زمینه تأکید کردند: نباید حرفهای مبهم و دوپهلو زد که موجب سوء استفاده شود، بلکه باید مطالب و مواضع، صریح و روشن بیان شود.

امام خامنه‌ای(حفظه الله) خاطرنشان کردند: امریکایی‌ها بدانند جمهوری اسلامی، از مواضعی همچون ظلم‌ستیزی و دفاع از فلسطین دست بر نمی‌دارد و از تلاش برای احقاق حقوق ملت کوتاه نمی‌آید.ایشان، در جمع‌بندی سخنانشان، ملت ایران را ملتی زنده و انقلاب اسلامی را بالنده و جوان خواندند و خاطرنشان کردند: این شرایط، آینده ی خوبی را به ملت نوید می‌دهد و امیدواریم وضع مردم روز به روز بهتر شود و تهدیدها را به بهترین وجه دفع کند.

پیش از سخنان امام خامنه‌ای(حفظه الله) رئیس‌جمهور، با تشکر از مردم و رهبر معظم انقلاب، بخاطر شکل‌گیری حماسه ی انتخابات ۹۶ گفت: پیروز انتخابات ملت است و دوران رقابت‌ها و بگومگوها دیگر پایان یافته و امروز باید به خواسته‌ها و مطالبات مردم توجه کنیم. روحانی مهمترین مطالبات مردم را رفع مشکلات اقتصادی بویژه اشتغال و بهبود معیشت برشمرد و افزود: بی‌تردید اگر همه در کنار هم پشت سر رهبر معظم انقلاب قرار گیریم، می‌توانیم بر مشکلات فائق آییم. روحانی با بیان اینکه بدخواهان دنیا از جمله آمریکا، بیش از گذشته از عظمت ایران نگران هستند، خاطرنشان کرد: باید منتظر نقشه‌ها و توطئه‌های جدید دشمنان باشیم، البته این توطئه‌ها برای ملت ایران تازگی ندارد و مردم ما در حوادث سخت‌تر و پیچیده‌تر در برابر دسیسه‌های آنها پیروز شده اند و در آینده نیز پیروز خواهند شد.
رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قرار داشتن در هفته‌های پایانی دولت یازدهم و نزدیک شدن به آغاز فعالیت دولت دوازدهم، به تشریح خدمات دولت پرداخت. روحانی، "کنترل تورم و تک رقمی کردن آن"، "رشد اقتصادی بالای هشت درصد"، "ایجاد اشتغال، رشد مثبت در تراز بازرگانی"، "ثبات قیمت ارز"، "کاهش اتکای بودجه به نفت و افزایش اتکا به مالیات"، "افزایش تولید و صادرات نفت و محصولات پتروشیمی"، "گازرسانی به ۹ هزار روستا و آبرسانی به بیش از پنج هزار روستا، برق‌رسانی به همه ی روستاهای بالای ۱۰ خانوار" و "اتصال ۲۸ هزار روستا به اینترنت" را، از جمله دستاوردهای دولت یازدهم اعلام کرد.

رئیس‌جمهور با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام "اقتصاد مقاومتی، تولید- اشتغال" گفت: همه ی تلاش‌ها در دولت دوازدهم، در جهت تحقق این شعار خواهد بود. روحانی حل مشکل اشتغال را نیازمند کاری بزرگ و ملی دانست و با بیان اینکه برای تحقق برنامه ی ششم در حوزه ی اشتغال، باید بیش از ۹۰۰ هزار شغل در سال ایجاد شود، خاطرنشان کرد: برای ایجاد شغل، نیازمند سرمایه، اصلاح امور بانکی، افزایش مهارت‌های جوانان و توسعه ی شرکت‌های دانش‌بنیان هستیم.
رئیس‌جمهور، حمایت از محرومان و مستضعفان را، یکی دیگر از برنامه‌های مهم دولت دوازدهم خواند و با تاکید بر اهمیت مسئله ی عدالت اجتماعی خاطرنشان کرد: فاصله ی درآمدی دهک دهم و دهک اول جامعه حدود ۱۴ برابر است که باید به یک رقم متعادل برسد. روحانی در پایان از ملت ایران بخاطر تلاش و حضور فعالانه و همچنین از رهبر معظم انقلاب اسلامی بخاطر حمایت‌ها و هدایت‌های ایشان قدردانی کرد.

در پایان این دیدار، نماز مغرب و عشا به امامت رهبر انقلاب اسلامی اقامه شد و حاضران روزه ی خود را همراه ایشان افطار کردند.

*پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریبرچسب ها : دیدار ,  امام خامنه ای ,  مسئولان نظام ,  سران قوا , 
نوشته شده توسط : قرارگاه جهاد فرهنگی، طبقه بندی شده در :امام خامنه ای ,