تبلیغات
KHAKRIZ313.IR - به مناسبت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران..
KHAKRIZ313.IR
نزدیک‌ترین نقطه به دشمن . . .


ابزار و قالب وبلاگ

نظر شما در خصوص پایگاه اینترنتی خاکریز چیست؟
وصیت شهدا
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
پخش زنده حرم حدیث موضوعی
روزشمار غدیر مهدویت امام زمان (عج)
پیج رنک گوگل

"ای کاش رهـــــــا ز نام و از نان باشیم      مانند نسیـــــم در بهـــــــــــاران باشیـــم

آن‌ روز که هـــــــــر کسـی رفیقی دارد      ای کاش که همنشین چمـران باشیم"

نتیجه تصویری برای دکتر مصطفی چمران

 شهید دکتر مصطفی چمران: به عنوان یک وظیفه ی مقدس، باید دفاع از فلسطین و جبل عامل را سرلوحه ی مبارزات انسانی خود قرار دهیم و نابودی صهیونیسم و امپریالیسم جهانی را جزءِ رسالت مقدس خود قرار دهیم...

گوشه ای از مناجاتهای عارفانه ی دکتر، با معشوق و پروردگارش:

خدایا! تو مرا عشق کردی که در قلب عشاق بسوزم. تو مرا اشک کردی که در چشم یتیمان بسوزم. تو مرا آه کردی که از سینه ی بیوه زنان و دردمندان به آسمان صعود کنم. تو مرا فریاد کردی که کلمه ی حق را هر چه رساتر برابر جبّاران اعلام نمایم. تو مرا حجت قرار دادی، تا کسی نتواند خود را فریب دهد. تو مرا مقیاس سنجش قرار دادی، تا مظهر ارزش های خدایی باشم، تا صدق و اخلاص و عشق و فداکاری را بنمایم. تو تار و پود وجود مرا با غم و درد سرشتی. تو مرا به آتش عشق سوختی. تو مرا در طوفان حوادث پرداختی، در کوره درد و غم گداختی. تو مرا در دریای مصیبت و بلا غرق کردی، و در کویر فقر و حرمان و تنهایی سوزاندی.
خدایا! تو به من پوچی لذات زود گذر را نمودی، ناپایداری روزگار را نشان دادی، لذت مبارزه را چشاندی، ارزش شهادت را آموختی. خدایا! تو را شکر می کنم که از پوچی ها و ناپایداری ها و خوشی ها و قید و بندها آزادم نمودی و مرا در طوفان های خطرناک حوادث  رها کردی و در غوغای حیات و در مبارزه با ظلم و کفر غرقم نمودی و مفهوم واقعی حیات را به من فهماندی. فهمیدم که سعادت حیات، در وشی و آرامش و آسایش نیست، بلکه در درد و رنج و مصیبت و مبارزه با کفر و ظلم و بالأخره شهادت است.
خدایا! وجودم اشک شده. همه ی وجودم از اشک می جوشد، می لرزد، می سوزد وخاکستر می شود. اشک شده ام ودیگر هیچ . به من اجازه بده تا در جوارت قربانی شوم و بر خاک ریخته شوم و از وجود اشکم غنچه ای بشکفد که نسیم عشق و عرفان و فداکاری از آن سرچشمه بگیرد. خدایا! ترا شکر میکنم که باب شهادت را به روی بندگان خالصت گشوده ای، تا هنگامی که همه ی راهها بسته است و هیچ راهی جز ذلت و خفت و نکبت باقی نمانده است، می توان دست به این باب شهادت زد و پیروزمند و پر افتخار به وصل خدائی رسید.
والسلام

*شادی ارواح مطهر شهدا از صدر اسلام تاکنون، علی الخصوص روح بلند و ملکوتی شهید دکتر مصطفی چمران، سه صلوات.برچسب ها : شهید چمران ,  مناجات , 
نوشته شده توسط : قرارگاه جهاد فرهنگی، طبقه بندی شده در :شهدا ,