KHAKRIZ313.IR
نزدیک‌ترین نقطه به دشمن . . .


ابزار و قالب وبلاگ

نظر شما در خصوص پایگاه اینترنتی خاکریز چیست؟
وصیت شهدا
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
پخش زنده حرم حدیث موضوعی
روزشمار غدیر مهدویت امام زمان (عج)
پیج رنک گوگل

"هنگامی که فتنه ی سال 88 پس از حوادث دهه‌های 60 و 70 شکل گرفت، خسارت‌های زیادی بر مردم و کشور وارد شد که قبل از این فتنه‌ها در دهه‌های قبل، تخریب نهادهای انقلابی از جمله سپاه، بسیج، دستگاه قضایی و افراد مؤثر مطرح می‌شد، امروز نیز این تخریب‌ها شدت گرفته است و فکر می‌کنم فتنه و توطئه‌های جدیدی در پیش است"

معاون اول قوه قضاییه گفت: سپاه، ارتش، بسیج، قوه قضاییه، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و چهره‌های متشخص سد راه متجاوزان قرار گرفته‌اند و آنها به دنبال حذف فیزیکی این سدها هستند و اگر نتوانند حذف فیزیکی و ترور کنند به آنها هجمه‌های دیگری وارد می‌کنند و دست به نشر اکاذیب خواهند کرد تا اعتماد مردم را نسبت به آنها کم کنند و تیغ قوه قضاییه، سپاه، نیروی انتظامی و بسیج کند شود. 

به گزارش خاکریز، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین اژه‌ای در سخنان پیش از خطبه ی نماز جمعه ی تهران، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ی شهدای هفتم تیر اظهار داشت: هفته‌ای که گذشت، به عنوان هفته ی قوه ی قضاییه نام‌گذاری شده بود که جا دارد به خانواده ی بزرگ قوه ی قضاییه و همه ی ملت شریف، این هفته را تبریک عرض کنم و امیدواریم آنچه را که شایسته ی نظام قضایی است انجام وظیفه کنیم...

معاون اول قوه قضاییه، با اشاره به اینکه صحبت‌های امروز در سه بخش مطرح می‌شود، گفت: قوه ی قضاییه و امنیت، قوه ی قضاییه و دفاع از منافع مردم و مقابله با چپاولگران بیت‌المال و علت هجمه و تخریب نهادهای انقلابی در طول حدود چهار دهه، از موضوعاتی است که امروز صحبت خواهم کرد. وی افزود: سپاه پاسداران، بسیج، دستگاه قضایی، نهادها و اشخاص انقلابی، چرا توسط دشمنان این روزها بیشتر از گذشته مورد هجمه قرار می‌گیرند.

حجت الاسلام اژه‌ای گفت: امروز در شرایطی قرار داریم که نظام سلطه تلاش می‌کند سلطه ی خود را حفظ و افزایش دهد و بر ملت‌ها ظلم می‌کند. در شرایطی که کشورهای منطقه در آتش استکبار می‌سوزد و در فشار و سختی هستند، استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، قصد دارد فشارهای بیشتری را ایجاد کند و امروز وحدت و همدلی برای گره‌گشایی از مشکلات کشور لازم و ضروری است. وی ادامه داد: این وحدت و همدلی، با اطاعت از ولی‌امر مسلمین و عمل به قانون و آموزه‌های دینی تحقق پیدا می‌کند. نمی‌توان گفت همکار و همراه هستیم، ولی هرکس راه خودش را برود. در شرایط کنونی، اطاعت از ولی‌امر مسلمین و گردن نهادن به قانون است که می‌تواند مشارکت عمومی را ایجاد کند.

معاون اول قوه ی قضائیه افزود: در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، وظیفه خود می‌دانیم با سایر قوا همکاری لازم را داشته باشیم، تا دولت بتواند گره از کار مردم باز کند و از رکود خارج شود. وی گفت: با همکاری سایر قوا، امیدواریم دولت بتواند جلوی افزایش تورم را بگیرد و در سرمایه‌گذاری‌ها امنیت کامل ایجاد شود و دولت را کمک کنیم در مقابل مفسدان بایستد، تا زمینه‌های فساد را از بین ببریم. با همکاری سایر قوا و با سعی و تلاش دولت جلوی قاچاق کالا گرفته شود و در راستای تحقق آرمان‌های نظام همه حمایت‌های لازم را داشته باشیم تا گرانی، رکود، مشکلات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی برطرف شود.

حجت الاسلام اژه‌ای درباره ی بخش اول سخنان خود در خصوص قوه ی قضاییه و امنیت کشور گفت: امروز که بسیاری از کشورهای دنیا، منطقه و همسایه در ناامنی به‌ سر می‌برند و هزاران انسان در طول شبانه‌روز مجروح، آواره و یا کشته می‌شوند و همین‌طور انسان‌ها در دست دژخیمان شکنجه می‌شوند، ایران اسلامی امنیت بالایی دارد و نهادهای مختلفی از جمله قوه ی قضاییه در این امنیت نقش به‌سزایی دارد.

حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه سخنان خود در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه اظهار داشت: در سال‌های اول انقلاب که انقلابی نوپا شکل گرفته بود و سیستم اطلاعاتی مؤثری نداشتیم، دادگاه‌های انقلاب با هر جریانی که ایجاد ناامنی در کشور می‌کرد، با جدیت مقابله و با همکاری سایر دستگاه‌ها از همان سال‌های اول انقلاب، کسانی را که تصمیم به کودتا داشتند شناسایی و به کیفر رساندند. وی افزود: همزمان با جنگ تحمیلی، گروهک‌های مسلح نیز در داخل کشور اعلام جنگ مسلحانه کردند و دادگاه‌های انقلاب، در مقابل تمام این آدمکش‌ها ایستاد و آنها را به سزای عمل خود رساند و کسانی که وابسته ی منحرف بودند را مجازات کرد و از اول انقلاب تا به امروز، در جریان‌هایی که برای کشور ناامنی ایجاد می‌کرد، قوه ی قضاییه با تمام کمبودهایی که داشت، ایستاد.

حجت الاسلام اژه‌ای گفت: قوه ی قضاییه، در مقابل همه ی فتنه‌گران، تروریست‌ها، نفوذی‌ها و جاسوس‌ها ایستادگی کرده است و در مقابل فتنه‌هایی که قبل از سال 88 و یا در سال 88 ایجاد شد، ایستادگی کرد.

سخنگوی قوه ی قضاییه گفت: قوه ی قضاییه در مقابل کسانی که قابل اصلاح نبودند، اقدامات لازم را انجام داده است و منافع مردم و مقابله با غارتگران را در اولویت قرار داده است. وی ادامه داد: دادگاه‌ها در اوایل انقلاب، تمامی کسانی که اموال بیت‌المال را غصب کرده بودند، تا جایی که ممکن بود در داخل و خارج از کشور شناسایی کرده و بیت‌المال را بازگرداندند و افرادی که اموال عمومی را غصب و غارت کرده بودند، در دادگاه‌های انقلاب مجازات و اموال را به بیت‌المال برگرداندند و این اموال در اختیار دولت و دیگر نهادها قرار گرفت، تا صرف محرومین و نیازمندان شود و اموالی نیز به نفع مستمندان در اختیار دستگاه‌های مختلف حمایتی از جمله کمیته ی امداد قرار گرفت.

معاون اول قوه ی قضاییه افزود: از ابتدای انقلاب تا به امروز، قوه ی قضاییه تمام تلاش خود را می‌کند، با افرادی که به هر نحوی به منافع ملی دست تعدی دراز کنند، دست آنها را کوتاه کند و اگر از مردم چیزی را بردند آن را برگرداند. وی افزود: یکی از مشکلات کشور در سال‌های اخیر، تعدی و تجاوز به انفال، منابع طبیعی و اموال عمومی بوده است و متأسفانه بعضی از دستگاه‌های مذکور نتوانستند در این خصوص وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

حجت الاسلام اژه‌ای گفت: هزاران هزار هکتار از منابع طبیعی، جنگل‌ها، حاشیه‌ها و حریم‌های رودخانه که توسط افراد سودجو به تصرف گرفته شده بود، پس گرفته شد و به دولت بازگردانده شد. زمین‌های مزروعی و قابل کشت، با زیاده‌خواهی‌های سودجویان از دست کشاورزان و باغداران درآوردند و تبدیل به ساختمان و ویلا کردند که جلوی بخشی از این اقدامات گرفته شد. وی ادامه داد: در قوه ی قضاییه، پرونده‌های اختلاس 3 هزار میلیاردی، چند هزار میلیاردی نفتی، ذخیره ی فرهنگیان، اختلاس‌های بانکی و ارزی مورد بررسی قرار گرفته است.

حجت الاسلام اژه‌ای گفت: برخی از تعاونی‌های اعتباری که با کمال تأسف در وزارت تعاون سابق، به شرکت‌های اعتباری مجوز داده بود و بسیاری از این تعاونی‌های اعتباری، مشکلاتی برای مردم و دولت و همین‌طور قوه ی قضاییه ایجاد کرده است.

معاون اول قوه ی قضاییه افزود: وزارت تعاون سابق، مجوز چند صد تعاونی را داده است و نظارت لازم را نداشته است و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در 2 سال اخیر، یک بار مورد سؤال قرار نگرفته و درباره ی این تعاونی‌ها که مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است، ابراز نظر نکرده است و قوه ی قضاییه ناگزیر است این موضوع را ساماندهی کند. وی ادامه داد: امروز مردم، قوه ی قضاییه، بانک مرکزی و دولت، گرفتار تعاونی‌ها و مؤسساتی همچون آرمان، کاسپین و ثامن‌الحجج شده‌اند و نهایت تلاش می‌شود تا این مشکل حل شود و در این راستا از دولت و مجلس نیز استمداد می‌طلبیم و غیر از این قوه قضاییه نمی‌تواند اقدامات لازم را انجام دهد.

حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه ی سخنان خود در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه گفت: چرا افراد انقلابی و دلسوخته ی نظام، بیشتر مورد هجمه دشمنان قرار می‌گیرند؟ چرا علیه قوه ی قضاییه این هجمه‌ها صورت می‌گیرد؟ وی افزود: دشمن، شیطان بزرگ آمریکا و افرادی که منافع‌شان را در خطر می‌بینند با توجه به اینکه نهادهای انقلابی سد راه غارتگران، متجاوزان و اشرار قرار می‌گیرد، هجمه‌هایی به این نهادها وارد می‌کنند.

معاون اول قوه ی قضاییه گفت: سپاه، ارتش، بسیج، قوه ی قضاییه، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و چهره‌های متشخص، سد راه متجاوزان قرار گرفته‌اند و آنها به دنبال حذف فیزیکی این سدها هستند و اگر نتوانند حذف فیزیکی و ترور کنند، به آنها هجمه‌های دیگری وارد می‌کنند و دست به نشر اکاذیب خواهند کرد، تا اعتماد مردم را نسبت به آنها کم کنند و تیغ قوه ی قضاییه، سپاه، نیروی انتظامی و بسیج کند شود. وی اظهار داشت: از ابتدای انقلاب تا به امروز، دستگاه قضایی در مقابل هجمه‌های مختلف علیه نظام ایستاده است و در دوره‌های مختلف، هجمه‌های متفاوتی را به کشور وارد کردند. وی افزود: در دوران جنگ تحمیلی، بنی‌صدر خودخواه با رأی مردم به عنوان رئیس جمهور مطرح شد، ولی این رأی را شخصی می‌دید. در صورتی که مردم به نظام رأی دادند و بنی‌صدر را نماینده ی نظام می‌دانستند. 

حجت الاسلام اژه‌ای گفت: بنی‌صدر مغرور و خودخواه، نهادهای انقلابی سپاه، کمیته‌ها و عناصر مهم نظام را تخطئه می‌کرد و در زمان جنگ وارد حاشیه‌ها می‌شد و در همین دانشگاه تهران، با فتنه‌های بنی‌صدر چه‌ها که نکردند.

سخنگوی قوه ی قضاییه افزود: تمام عناصر ضد انقلاب در زمان بنی‌صدر، در کنار یکدیگر جمع شدند و بنی‌صدر نیز مغرور به رأی مردم، تخریب‌های نهادهای انقلاب را مطرح کرد و ترورهایی راه افتاد و هزاران انسان به خاک و خون کشیده شد. وی افزود: وحدت مردم به خاطر جنایت‌های شکل گرفته بیشتر شد و مردم توانستند مانند همیشه دشمن را شکست دهند.

حجت الاسلام اژه‌ای گفت:‌ هنگامی که فتنه ی سال 88 پس از حوادث دهه‌های 60 و 70 شکل گرفت، خسارت‌های زیادی بر مردم و کشور وارد شد که قبل از این فتنه‌ها در دهه‌های قبل تخریب نهادهای انقلابی از جمله سپاه، بسیج، دستگاه قضایی و افراد مؤثر مطرح می‌شد. امروز نیز این تخریب‌ها شدت گرفته است و فکر می‌کنم فتنه و توطئه‌های جدیدی در پیش است. وی افزود: آمریکا از یک سو و برخی از کشورهای اروپایی از سوی دیگر، کری‌های خاصی را مطرح می‌کنند و افرادی از داخل نیز نهادهای انقلابی را تحقیر می‌کنند و بنده فکر می‌کنم یک فتنه و توطئه ی جدید در راه است.
*رجانیوز


برچسب ها : حجت الاسلام محسنی اژه ای ,  قوه ی قضائیه , 
نوشته شده توسط : قرارگاه جهاد فرهنگی، طبقه بندی شده در :اخبار , 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic