تبلیغات
KHAKRIZ313.IR - آیت الله فقیه ایمانی..
KHAKRIZ313.IR
نزدیک‌ترین نقطه به دشمن . . .


ابزار و قالب وبلاگ

نظر شما در خصوص پایگاه اینترنتی خاکریز چیست؟
وصیت شهدا
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
پخش زنده حرم حدیث موضوعی
روزشمار غدیر مهدویت امام زمان (عج)
پیج رنک گوگل

"هم آیت اله وحید(حفظه الله) و هم آیت الله سیستانی(حفظه الله) قمه زنی را حرام اعلام کردند"

نماینده مراجع تقلید در اصفهان گفت: شما زانو به زانوی آیت الله وحید بنشینید و ببینید چگونه قمه زنی را نفی می کنند. بنده خودم نماینده ام را محضر آیت الله وحید فرستادم و ایشان به نماینده ام فرمودند که در شرایط فعلی قمه زنی حرام است. دفتر ایشان ممکن است پاسختان راکم و زیاد بدهد.

به گزارش خاکریز به نقل از رجانیوز، حدود یک سال پیش بود که فیلمی از مرجع عالی قدر جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی(حفظه الله) منتشر شد که در آن ایشان برخلاف نظر دفترشان می فرمایند لعن علنی جایز نیست!٬ پس از آن گزارشاتی از نظر ایشان مبنی بر حرمت قمه زنی رسید. بعد از اطمینان از این گزارشات و به علت مخالفت دفتر این مرجع تقلید با مصاحبه و فیلمبرداری از شخص ایشان، مجبور شدیم مصاحبه ای اختصاصی با آیت الله فقیه ایمانی "نماینده مراجع تقلید در اصفهان" در خصوص حکم عدم جواز قمه زنی توسط مراجع عظام تقلید وحید خراسانی(حفظه الله)، سیستانی(حفظه الله) و نائینی انجام داده و پرده ای دیگر از سانسور های صورت گفته بر نظر اصلی مراجع برداریم...

با این حال دفتر این مرجع بزرگوار، از انتشار اینگونه مطالب خودداری می کند و در تبلیغات همچنان نظر این  مرجع در مورد لعن و قمه زنی را مثبت اعلام میکنند. دفتر ایشان در گذشته نیز از انتشار اخبار دیدار سران نظام با آیت الله وحید(حفظه الله)٬ توصیه ی ایشان به وحدت اسامی در حاشیه دروس٬ تماس تلفنی و جویا شدن احوال آیت الله مهدوی کنی٬ دیدار نماینده و فرزند ایشان از امام خامنه ای(حفظه الله) ٬ منع از لعن خلفا در وسط درس خارج و موارد دیگر… (به آرشیو فتن مراجعه کنید) خودداری کرده بود که این  سانسورها٬ آن هم از طرف دفتر یک مرجع تقلید شیعه ٬ تعجب برانگیز است.

متن مصاحبه فتن با نماینده مراجع تقلید در اصفهان در مورد قمه زنی:

 استناد دفتر حضرت آیت الله وحید خراسانی مبنی بر جواز قمه زنی این است که آیت الله نائینی حکم به جواز قمه زنی داده اند و آیت الله وحید نیز پیرو حکم ایشان، قمه زنی را مستحب میدانند. نظر شما در این خصوص چیست؟

آیت الله فقیه ایمانی: در ابتدا عرض کنم که آیت الله نائینی شخصیت بسیار برجسته و والا مقامی بودند و حتی ایشان در آن زمان که دشمنان میخواستند سفره های عزاداری را برچینند و اثری از دین و نام امام حسین(علیه السلام) باقی نماند و برای رسیدن به این هدف مجالسی برپا میکردند که در آن، زنان خودنمایی میکردند تا جوانان سرگرم این نوع مجالس شده و از مجالس مذهبی غافل شوند. مرحوم نائینی برای اینکه این ارزش های دینی از بین نرود، فرمودند چند صباحی قمه زنی اشکال ندارد، تا جو حاکم بر آن زمان تغییر کند. آیت الله وحید(حفظه الله) نیز همین نظر آیت الله نائینی را داشته اند. لذا شما بروید قم و زانو به زانوی ایشان بنشینید و بپرسید که آیا شما قمه زنی را جایز میدانید؟ ایشان میفرمایند خیر. چون اوضاع زمان فرق میکند.

یعنی شما شخصاً تایید میکنید که آیت الله وحید قمه زنی را حرام اعلام کرده اند؟

آیت الله فقیه ایمانی: بله. چرا که در این برهه از زمان که دشمنان اسلام به دنبال بهانه هستند تا جلوه ی تشیع را در جهان خراب کنند، ما باید  دقت کنیم که از کارهایی که چهره ی تشیع را از بین میبرد پرهیز کنیم. یکی از افرادی که خیلی مقیدند شخصیت و آبروی اسلام باید حفظ شود، آیت الله وحید(حفظه الله) هستند. باز هم میگویم شما زانو به زانوی ایشان بنشینید و ببینید چگونه قمه زنی را نفی می کنند. بنده خودم نماینده ام را محضر آیت الله وحید(حفظه الله) فرستادم و ایشان به نماینده ام فرمودند که در شرایط فعلی قمه زنی حرام است. دفتر ایشان ممکن است پاسختان راکم و زیاد بدهد!

مدعیان جواز قمه زنی میگویند آیت الله سیستانی نیز حکمی مبنی بر جواز قمه زنی صادر کرده اند. جنابعالی به عنوان نماینده ی مراجع تقلید در اصفهان،  نظرتان را بیان کنید.

آیت الله فقیه ایمانی: آیت الله سیستانی(حفظه الله) هم قمه زنی را حرام اعلام کردند و حرفهایی که از جانب ایشان مبنی بر جواز قمه زنی میزنند صحت ندارد.

نظر آیت الله سیستانی درباره ی حرمت قمه زنی چگونه برای حضرتعالی ثابت گردید؟

آیت الله فقیه ایمانی: بنده پسر برادرم، داماد ایشان است. پسر برادرم را محضر ایشان فرستادم و ایشان هم مانند آیت الله وحید(حفظه الله) فرمودند که  قمه زنی حرمت دارد.برچسب ها : قمه زنی ,  آیت الله سیستانی ,  آیت الله وحید ,